Steam N Light VC300 831, tefal VC 300, tefal VC300 831 Tefal zaprezentował nowy parowar Steam N Light VC300 831.
Moc parowaru 900 wat i pojemność 10 litrów w trzech misach jest bardzo dobrym kompromisem dla sporej rodziny. Parowar wykonany jest cały z plastiku a jego dolna część to plastik pokryty chromem. Parowar posiada sześć programów do gotowania ryb, warzyw o krótkim czasie gotowania, warzyw o długim czasie gotowania, mięsa, ryżu/jajek oraz ciastek. Programy prezentowane są w postaci małych kolorowych podświetlanych ikon, jest to estetyczne i eleganckie rozwiązanie. Parowar wyposażono także w specjalny program do mrożonek który pozwala najpierw rozmrozić warzywa a później je ugotować. Model ten oczywiście ma możliwość dolania wody podczas gotowania, zintegrowane miejsca do gotowania jajek oraz funkcję podtrzymywania ciepła.
W zestawie otrzymamy także pojemnik do gotowania ryżu kaszy czy sosów oraz pojemnik do gotowania ciastek. W pojemniku do gotowania ciastek możemy także przygotować niewielkie ilości sosu w kilku smakach do polania potrawy, ryż czy kaszę w formie babeczki a każda o innym smaku, co urozmaici przygotowane danie. Oczywiście oprócz sześciu programów możemy manualnie ustawić czas gotowania na elektronicznym zegarze, maksymalny czas gotowania to 60 minut. Ultra-kompaktowe przechowywanie tefala jest wręcz idealne do małej kuchni, po złożeniu urządzenie zajmuje naprawdę mało miejsca.Plusem tego parowaru jest pojemnik na ociekające soki, jest on duży i wykonany z czarnego plastiku który nie ulega przebarwieniom. Tacki w misach są wyjmowalne co ułatwia przechowywanie. Konstrukcja rusztu na tackach jest prosta więc czyszczenie nie sprawi problemu. Reasumując nowy parowar tefala spełnia swoje zadanie, poza nowym wyglądem, podświetlanymi ikonami programów i dodatkiem w postaci formy do babeczek nie zaskoczył mnie czymś czego nie spotkamy w innych parowarach tefala. Parowar jest prosty, elegancki i funkcjonalny, jeżeli więc chcesz mieć elegancki i markowy parowar z funkcjami które naprawdę się przydadzą nowy tefal jest dla Ciebie.
Producent niestety nie informuje nas o możliwości mycia elementów parowaru w zmywarce, oraz o zabezpieczeniu przed przegrzaniem czy uruchomieniem bez wody, a instrukcja na stronie www tefala jest po angielsku. Niedociągnięcia które wymieniłem w opisie i wadach parowaru poniżej spowodowane są prawdopodobnie wprowadzaniem urządzenia na polski rynek. Miejmy nadzieję że parowar tefala będzie w przystępnej cenie, a niedociągnięcia w postaci braku niektórych informacji czy braku polskiej instrukcji zostaną uzupełnione i poprawione.


Po kontakcie e-mailowym z producentem parowaru uzyskałem informacje że model ten posiada sygnał dźwiękowy który informuje nas o konieczności dolania wody, niestety nie posiada on zabezpieczenia przed przegrzaniem czy pracą bez wody. Uzyskałem też informację że parowar można myć w zmywarce co jest plusem dla posiadaczy zmywarek. Dostałem też informację na temat ceny, która na dzień dzisiejszy (13 IV 2012) jest jak dla mnie za wysoka, bo za 399 złotych wolę kupić model Tefal,a VS 4003.

Zalety i wady

zalety parowaru tefal vc300 Moc 900 wat
zalety parowaru tefal vc300 Automatyczne i manualne podtrzymywanie ciepła / podgrzewanie
zalety parowaru tefal vc300 6 programów do gotowania z podświetleniem w róźnych kolorach
zalety parowaru tefal vc300 Program do mrożonek
zalety parowaru tefal vc300 Pojemność 10 litrów
zalety parowaru tefal vc300 Pojemnik na ściekające soki jest duży i wykonany z czarnego plastiku
zalety parowaru tefal vc300 Pojemnik do gotowania ryżu, kaszy czy sosów
zalety parowaru tefal vc300 Forma do babeczek, można ugotować sosy, ryż lub inne dodatki w różnych smakach
zalety parowaru tefal vc300 3 misy z wyciąganymi tacami
zalety parowaru tefal vc300 Zintegrowana podstawka na jajka
zalety parowaru tefal vc300 Duży pojemnik na ryż
plusy tefal vc300 Łatwe przechowywanie, możliwość włożenia jednego pojemnika w drugi
plusy tefal vc300 Elektroniczny 60 minutowy wyłącznik czasowy
plusy tefal vc300 Możliwość dolania wody podczas gotowania
plusy tefal vc300 Sygnalizacja dźwiękowa (mała ilość wody, zakończenie gotowania itp.)
za tefal vc300 Prosty i łatwy w obsłudze
zalety parowaru tefal vc300 Poziom wody min/max
zalety parowaru tefal vc300 Łatwy w czyszceniu
zalety parowaru tefal vc300 Możliwość mycia w zmywarce
zalety parowaru tefal vc300 Chromowane plastikowe wykończenie
zalety parowaru tefal vc300 Przepisy w instrukcj obsługi


wady i minusy paowaru tefal vc300 Brak zabezpieczenia przed przegrzaniem czy włączeniem bez wody, jedynie sygnał dżwiękowy
wady i minusy paowaru tefal vc300 Cena, w tej cenie można kupić lepszy model Tefal'a np. VS 4003
wady i minusy paowaru tefal vc300 Brak polskiej instrukcji na stronie producenta (jest angielska)


Przydatne linki

Niepołomice 2011, Piotr Eliasz