parowar severin dg 2438 Firma Severin zaprezentowała swój nowy parowar model DG 2438, mimo wyższego numeru modelowego jest to młodszy brat modelu DG 2428. Model DG 2438 to praktyczne ten sam co DG 2428 różnica głównie polega na zastosowaniu sterowania mechanicznego. Parowar ma moc 1000 wat, jest to dobry kompromis pomiędzy najmocniejszymi a tymi słabszymi urządzeniami. Misy oraz pokrywa wykonane są z przeźroczystego plastiku, wadą mis jest zintegrowane tacek razem z misami. W przypadku gotowania np. kapusty na gołąbki która nie mieści się na jednym poziomie będziemy mieli utrudnione zadanie, w parowarach które mają wyciągane tacki po prostu zakładamy dwa poziomy w tym jeden bez tacki co zwiększa pojemność parowaru.
W zestawie otrzymamy spory pojemnik do gotowania ryżu kaszy czy sosów jedyna wada pojemnika to biały kolor plastiku z jakiego jest wykonany, po pewnym czasie plastik ulegnie przebarwieniu. Oczywiście przebarwienie pojemnika nie wpływa na smak gotowanej potrawy jedynie wygląd i estetyka się pogarsza.
parowar dg 2438 Pojemnik na czystą wodę, tuba parowa oraz tacka na ociekające soki wykonana jest z czarnego plastiku co jest oczywiście plusem tego parowaru.
Na plus zasługuje też pojemność tacki na ociekające soki która jest duża, zapewnia to nam gotowanie potraw w pełnym zakresie czasowym bez konieczności opróżniacza tacki w trakcie gotowania. Sama część bazowa jest bardzo elegancka, wykończona stalą szlachetną która jest łatwa w czyszczeniu i ładnie się prezentuje. Oczywiście takie funkcje jak dolewanie wody podczas pracy oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem i włączeniem bez wody to standard.
Na samym środku znajdziemy pokrętło nastawienia czasu gotowania który wynosi 60 minut, a z lewej strony wskaźnik poziomu wody min/max oraz kontrolkę zasilania. severin dg 2438 w zmywarce Parowar oczywiście można myć w zmywarce, a jego pojemność jest wystarczająca dla dużej rodziny 3 x 3,2 litra powinno zaspokoić nawet pięcioosobową rodzinę. Dużą zaletą parowaru jest możliwość zakładania mis w przypadkowej kolejności, jest to ważne gdy gotujemy np. ziemniaki i rybę. Najpierw zakładamy misę z ziemniakami na 30 minut a po upływie dokładamy misę z rybą kładąc ją pod ziemniaki dzięki temu soki z ryby nie będą kapać na ziemniaki co nie wpłynie na smak potrawy.
dolewanie wody parowar severin dg 2438 W niektórych parowarach nie ma takiej możliwości i dlatego jest to wadą, gdyż często w takim przypadku jak opisałem wyżej musimy zakładać dwa poziomy z czego jeden przez 15 minut jest pusty. Reasumując jest to prosty parowar który spełnia swoje zadanie, niewielkie wady takie jak zintegrowane tacki czy brak miejsca do gotowania jajek można pominąć. Osoby które szukają prostego, funkcjonalnego oraz eleganckiego parowaru powinny zastanowić się nad zakupem właśnie Severin'a DG-2438.

Zalety i wady

zalety parowaru severin dg 2438 Moc 1000 wat
zalety parowaru severin dg 2438 Prosty i łatwy w użyciu
zalety parowaru severin dg 2438 Mechaniczny zegar (60 minut)
zalety parowaru severin dg 2438 Wskaźnik poziomu wody min/max
zalety parowaru severin dg 2438 Możliwość dolania wody podczas gotowania
zalety parowaru severin dg 2438 Możliwość mycia w zmywarce
zalety parowaru severin dg 2438 Duży pojemnik na ryż
zalety parowaru severin dg 2438 Szybkie wytwarzanie pary
zalety parowaru severin dg 2438 Kontrolka sieciowa
zalety parowaru severin dg 2438 Wykończenie ze stali szlachetnej
zalety parowaru severin dg 2438 Pojemnik na czystą wodę i ściekające soki wykonany z czarnego plastiku
zalety parowaru severin dg 2438 Duży pojemnik na czystą wodę (1,5 l)
zalety parowaru severin dg 2438 Duży pojemnik na ściekające soki

minusy parowaru severin Tacki zintegrowane z misami
minusy parowaru severin Pojemnik na ryż z białego plastiku
minusy parowaru severin Brak miejsca na jajka w tackach


Przydatne pliki

Strona producenta parowaru Severin DG 2438
Karta produktuNiepołomice 2011, Piotr Eliasz