parowar amica pt 3011 lunaris Dzisiaj opiszę parowar firmy Amica model PT 3011 Lunaris. Jest to parowar o mocy 900 wat co jest bardzo dobrym kompromis pomiędzy tymi najmocniejszymi a najsłabszymi, moc taka w zupełności wystarczy dla dużej rodziny.
Parowar jest trzy poziomowym, misy wykonane z pełno przeźroczystego plastiku z wyciąganymi tackami które są także plastikowe. Do parowaru dołączony jest pojemnik do gotowania ryżu kaszy czy sosów, na plus zasługuje tutaj wielkość pojemnika w którym ugotujemy też zupę czy gulasz. Pojemnik jest podwieszany co daje nam dodatkową przestrzeń pod pojemnikiem, dzięki temu można gotować na trzech poziomach plus pojemnik.

Tackę na ociekające soki wykonano z ciemnego plastiku co jest oczywiście dużym plusem gdyż zapobiega to przebarwieniom tak jak to jest w przypadku białych elementów. Wyposażono ją w aromatyzer, dzięki temu wzbogaci to smak gotowanych potraw. Część bazowa wykonana jest z plastiku, postawiono tutaj na kolor czerni i bieli, elementy narażone na większe zabrudzenia wykonano z czarnego plastiku. Środkową część zajmuje duży i czytelny wyświetlacz oraz klawisze sterujące. Z prawej strony znajduje się wskaźnik poziomu wody min / max umieszczony na lejku do dolewania wody podczas gotowania.

Parowar posiada także wewnętrzny wskaźnik poziomu wody, jest on pomocny podczas nalewania wody przed gotowaniem i złożeniem. Oczywiście zabezpieczenie przed przegrzaniem czy włączeniem bez wody to standard. Programator wyposażono w sześć programów do gotowania jajek, ryb, warzyw, mięsa, drobiu oraz ryżu. Oczywiście czas gotowania można ustawić samemu maksymalnie 99 minut, jest to dużą zaletą podczas gotowania wołowiny czy większych porcji. Wyposażono go także w program podtrzymywania ciepła, szkoda tylko że producent nie wyposażył go w funkcję opóźnionego startu. Reasumując parowar Amica spełnia swoje zadanie bardzo dobrze, grzałka o mocy 900 wat powinna zadowolić najbardziej wymagającego kucharza. Programator jest duży a zaletą jest maksymalny czas gotowania który wynosi 99 minut. Do zalet należy także wielkość pojemnika do gotowania ryżu, kaszy czy sosów w którym ugotujemy bez problemu zupę czy gulasz, a konstrukcja podwieszana pozwala na gotowanie na trzech poziomach plus sam pojemnik. Jedynie do czego można się przyczepić to brak opóźnionego startu, oczywiście jeżeli ta funkcja nie jest dla nas konieczna to nie będzie to wadą. Minusem jest nie zalecane mycie w zmywarce, dla osób posiadających zmywarkę nie jest to parowar idealny i warto przemyśleć ten zakup jeżeli będziemy go często używać.Zalety i wady

zalety parowaru amica Moc 900 wat
zalety parowaru amica Duży pojemnik do gotowania ryżu, kaszy sosów w którym ugotujemy zupę czy gulasz
zalety parowaru amica Aromatyzer
zalety parowaru amica Maksymalny czas gotowania 99 minut
zalety parowaru amica Elektroniczny programator z wyświetlaczem LCD
zalety parowaru amica Sześć programów do gotowania jajek, ryżu, mięsa, drobiu, ryb, warzyw
zalety parowaru amica Podtrzymywanie ciepła
zalety parowaru amica Sygnalizacja dźwiękowa
zalety parowaru amica Zabezpieczenie przed przegrzaniem, włączeniem bez wody
zalety parowaru amica Wewnętrzny i zewnętrzny wskaźnik poziomu wody
zalety parowaru amica Dolewanie wody podczas gotowania
zalety parowaru amica Automatyczne przejście w stan podtrzymywania ciepła po ugotowaniu
zalety parowaru amica Automatyczne wyłączenie
zalety parowaru amica Wyciągane tacki ze zintegrowanymi miejscami na jajka
zalety parowaru amica Prosta i łatwa w zrozumieniu instrukcja obsługi
zalety parowaru amica Schowek na kabel sieciowy
zalety parowaru amica Sygnalizacja o konieczności dolania wody


minusy parowaru amica pt 3011 Brak funkcji opóźnionego startu
minusy parowaru amica pt 3011 Producent nie zaleca mycia w zmywarce


Przydatne linki

Niepołomice 2011, Piotr Eliasz