Dieta dla matek karmiącychKarmienie piersią to okres w którym mamy przestrzegają diety, w szczególności słuchają starszych osób które z przekonaniem mówią co powinnaś jeść a czego się wystrzegać. Nie jedz ostrego, nie jedz czosnku bo pokarm będzie niesmaczny i ostry.

Oczywiście tak jest że po zjedzeniu czosnku, ostrej papryczki mleko matki będzie ostre i z posmakiem czosnku, jednak nie oznacza to że nie będzie to smakowało naszemu maluchowi. Podczas diety po porodzie należy zwrócić uwagę co kobieta jadła w czasie ciąży, gdyż to ma głównie wpływ na smaki naszego niemowlaka.

Jeżeli podczas ciąży zajadałaś się ostrymi potrawami to niemowlę przyzwyczaiło się do tych smaków, dlatego podczas karmienia piersią nie musisz odmawiać sobie dobrze przyprawionych potraw. Oczywiście w okresie karmienia należy bacznie obserwować dziecko, niektóre składniki w diecie kobiety są niewskazane a nawet niedozwolone. Przykładem jest bakłażan który nawet u dorosłego człowieka powoduje duże wzdęcia, dlatego kobieta karmiąca nie powinna jeść bakłażana, pełną listę takich składników niebawem umieścimy na naszej stronie.

Bez wątpienia większość przepisów zamieszczonych na stronie naparze.com.pl nadają się dla matek karmiących, oczywiście wszystkie przepisy należy dokładnie przeanalizować. Pamiętaj o tym że niektóre warzywa takie jak bakłażan, czosnek czy cebula mogą wpłynąć na smak i jakość mleka.

Szczególnie należy uważać na bakłażan który powoduje dość dużą produkcję gazów, a co za tym idzie u dziecka mogą pojawić się kolki i bule brzucha. Nie jestem lekarze ani położnikiem i w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości zasięgnij rady specjalisty którym nie jestem.

Niepołomice 2011, Piotr Eliasz